Plantážníci

Archiv článků

21.7. - 14. den

Buchy, 24.7.2017

Každý příběh má svůj konec a ani náš boj za záchranu pohádkových bytostí před zlou královnou není výjimkou. Než ale onen konec nastane, musíme se ještě chvíli věnovat přízemnějším záležitostem. Dopoledne tedy všichni uklízí, někdo dokonce už balí kufry. Pak začínáme připravovat závěrečný táborový oheň. Letos to bude stát za to – museli jsme dokonce rozšířit ohniště. Základna má totiž stranu 130 cm. Pak šli malí sbírat chrastí a velcí shánět palivové dřevo. Když přišel čas na oběd, tyčila se před námi pagoda vpravdě úctyhodných rozměrů.

Pokračování článku...

20.7. - 13. den

Buchy, 24.7.2017

19.7. - 12. den

Buchy, 19.7.2017

Dnes se probouzíme do poloprázdného tábora – velcí ještě stále bojují o život. To nám ale nebrání dát si ke snídani rohlík s marmeládou a pak si zahrát na Robina Hooda. Tato etapa opět spočívala v boji papírovými koulemi. V průběhu hry se vrátili velcí a došlo k vyvrcholení jejich Hladových Her – pravidla se stále mění, a poslední změnou bylo, že vítěz může být jen jeden. Všichni se vesele vybíjeli, až zůstali jen tři poslední šampioni, kteří se vyřadili navzájem. Pak dostali dostatek času na odpočinek, někteří se šli zchladit do blízkého potoka.

Pokračování článku...

18.7. - 11. den

Buchy, 19.7.2017

Dnešní den všichni naši táborníci cestovali – malí po snídani a nástupu vyrazili do Památníku Karla Čapka, kde si ve spisovatelově sídle mohli prohlédnout novou výstavu věnovanou jeho životu a dílu. Potom se promítaly pohádky a na závěr si mohli nakoupit pohledy a jiné suvenýry. Nechyběly ani obligátní brambůrky a zmrzliny.

Pokračování článku...

17.7. - 10. den

Buchy, 18.7.2017

Dnešní ráno bylo pro naše táborníky velkým překvapením – nikdo nepískal budíček, a když se vypotáceli ze stanů, našli na stožáru připíchnutý vzkaz, ve kterém jsme jim sdělili, že odcházíme a možná se někdy vrátíme. Do té doby se o sebe musejí postarat sami. Tedy, snídani jsme jim nechali připravenou v jídelně.

Pokračování článku...

16.7. - 9. den

Buchy, 18.7.2017

Včera odpoledne jsme se vyzbrojili na boj proti čarodějnicím, a tak jsme hned ráno mohli vyrazit na lov. Jednalo se o klasické Psance – vedoucí i děti měli za pasem šátky, jejichž vytažení znamená ztrátu života. Úkolem dětí bylo ulovit co nejvíc vedoucích a ztratit co nejméně životů. Pro tuto hru jsme použili nádherný úsek lesa, který jsme objevili během prvního týdne. Všichni se nakonec vrátili zdraví a spokojení.

Pokračování článku...

15.7. - 8. den

Buchy, 16.7.2017

Dnešní ráno a dopoledne bylo poněkud deštivé, takže jsme nechali všechny odpočívat o něco déle, aby mohli znovu načerpat síly po včerejších sportovních výkonech. Po snídani jsme zalezli do jídelen a teepee, kde jsme se věnovali různým skautským dovednostem. Velcí se učili uzlovat a správně si balit krosnu na delší pochod. Uzlování se nevyhli ani malí, kterým jsme ale výukový program proložili hrami.

Pokračování článku...

14.7. - 7. den

Buchy, 16.7.2017

Většina dnešního dne bude věnována přátelským sportovním utkáním s pionýry ze střediska Ledňáček – jako každý rok táboří nedaleko od nás. Než ale dorazí, musíme tábor pořádně uklidit. Hned po nástupu formujeme rojnice a sbíráme odpadky, přerovnáváme nářadí, uklízíme ohniště, a tak podobně. Úklidu se nevyhnou ani stany táborníků – všechny kufry musí ven, aby vyvětraly. Všechno mokré prádlo necháváme uschnout venku a menším dětem pomáháme oddělit špinavé prádlo od čistého. Po zmíněných procedurách tábor vypadá k světu a my si můžeme dát oběd.

Pokračování článku...

13.7. - 6. den

Buchy, 13.7.2017

Toto ráno nám oproti předchozím dvěma neskýtalo žádná nepříjemná překvapení, ba právě naopak! V obchodě pro nás nebyli schopni zajistit dostatečné množství loupáků, a tak jsme k snídani měli domácí táborový koláč s tvarohem. Nezbytným doplňkem takovéto snídaně bylo kakao.

Pokračování článku...

12.7. - 5. den

Buchy, 12.7.2017

Včerejší den byl momentem, kdy se poprvé počasí zvrátilo v náš neprospěch. Dnes naše malé zasáhla další pohroma – přišel čas jejich první táborové koupele. Této kruté hře osudu ale čelili hrdě a brzy měli všechno za sebou. Velcí se myjí samostatně, a tak mohli dopoledne využít jinak – někteří zpracovávali dřevo, jiní se doučovali šifry. Zhruba polovina velkých se vydala s naším dvorním botanikem Matějem do lesa poznávat stromy.

Pokračování článku...