Plantážníci

Archiv článků

Úterý 13.7.

Terka, 14.7.2021

Z pondělní nočni hry přišli velcí i vedoucí hodně pozdě v noci, proto byl budíček posunutý a velcí měli celé dopoledne volno na odpočinek. Po snídani nás v táboře překvapila paní z krajské hygienické stanice, která přijela na každoroční kontrolu našeho tábora. Jako vždy jsme kontrolou prošli a nedostali jsme žádné výtky. Malé děti si mezitím zahráli vybíjenou a pak etapu, ve které zachraňovali nemocného dráčka Děsovce.

Pokračování článku...

Pondělí 12.7.

Terka, 12.7.2021

Pondělní ráno bylo opět mokré po nedělním večerním dešti. Vzbudili jsme se do tábora zalitého mlhou, která ale brzy ustoupila. Dopoledne si malé děti zahrály etapu, kterou pro ně připravili velcí v neděli. Velcí tedy byli na stanovištích ještě v roli vedoucích. Odpoledne pak velcí stavěli lodě ze dřeva – drakary a malí si zahráli další etapu v krásném lese nedaleko naší louky.

Pokračování článku...

Neděle 11.7.

Terka, 12.7.2021

V neděli se naši táborníci vzbudili do prázdného tábora bez vedoucích. Na stožáru měli vzkaz, ze kterého se dozvěděli, že vedoucí odešli a děti se o sebe musí postarat samy. Nechyběly tam samozřejmě pokyny k přípravě jídla nebo informace o tom, že zdravotník jim bude k dispozici. Pro případ nouze dostali píšťalku na přivolání vedoucích. My vedoucí, jsme vše sledovali z lesa hned za táborem a stejně jako v minulých letech jsme i letos byli nadšeni z toho, jakým způsobem se velký oddíl dokázal postarat o mladší děti – zachovali režim dne včetně úklidu stanů a dalších důležitých činností, připravili dětem snídani, oběd a dvě svačiny a dokonce vymysleli program zapadající do celotáborové hry, takže jsme jejich etapu mohli započítat do celkového hodnocení oddílů. Prakticky se pak o menší děti starali tak, že si mezi sebou rozdělili fukce vedoucích – někdo vařil v kuchyni, další připravoval program a zbytek se rozdělil k jednotlivým oddílům mladších dětí jako jejich vedoucí.

Pokračování článku...

Úterý 6.7.

Terka, 10.7.2021

Úterý proběhlo tak rychle, že jsme ani nestihli udělat zápis do deníku. Dopoledne starší děti za podpory malých jako diváků bojovaly s temnými álfy. Odpoledne se pak všichni starší koupali a mladší si zahráli dvě etapy. V první z nich chodili po stanovištích, na kterých plnili různé úkoly a podle výsledků mezi sebou vybírali nejudatnější bojivníky, druhá z nich pak byla oblíbená hra s vedoucími jako blázny. K večeři jsme měli párky v rozhlíku, ze kterých byli všichni nadšení.

Pokračování článku...

Pátek 9.7.

Terka, 9.7.2021

Ranní budíček byl kvůi noční bouřce, která naše táborníky nenechala klidně vyspat, opět posunutý. Jako rozcvička opět posloužil tanec s hudbou, který se velmi dobře osvědčil díky tomu, že děti nemusí běhat po mokré louce. Celá naše louka byla úplně nasáklá vodou, proto jsme dopoledne zvolili program, při kterém nebylo potřeba po louce chodit nebo běhat – malé děti se učili vázat náramky z paracordů a velcí si připravili trička na batikování. Snad nám počaí dovolí trička co nejdřív obarvit.

Pokračování článku...

Čtvrtek 8.7.

Terka, 9.7.2021

Na čtvrtek byly hlášeny silné bouřky a přívaloví deště, proto jsme od rána celý tábor připravovali na déšť. Bylo potřeba pevně uvázat všechny stany, přikolíkovat, co ještě nebylo přikolíkované a hlavně naučit všechny děti správné vázání stanových plachet. Tím jsme tedy ráno začali – všichni naši táborníci dostali školení na vázání plachet a prakticky si vše hned také vyzkoušeli. Dopoledne jsme ještě před deštěm stihli několik her a malí si uvázali trička na batikování. Odpoledne pak přišel déšť. Silný byl opravdu hodně, ale naštěstí nás minuly kroupy i vichřice, takže celý tábor vše ustál. Po dešti jsme zjistili, že pár dětí mělo mokré oblečení, takže jsme rozdělali oheň v tee-pee, kde se vše usušilo. V noci přišla další průtrž mračen. Noční hlídky tedy výjimečně místo dětí přebrali vedoucí, aby se ujistili, že jsou všichni v pořádku a v bezpečí.

Pokračování článku...

Středa 7.7.

Terka, 7.7.2021

Středa nám začala deštivě, a proto jsme našim táborníkům prodloužili budíček. Jako rozcvička nám posloužil tanec na táborovém náměstí, protože louka byla stále hodně mokrá. K snídani jsme měli „vtipnou kaši“, po které následoval jako obvykle úklid stanů, česání, nástup a pak první „rojnice“. Po táboře se nám totiž začaly objevovat různé poházené a zapomenuté papírky a jiné odpadky, které bylo potřeba uklidit. Následně si malé děti připravily trička na batikování a velcí si zahráli etapu.

Pokračování článku...

Pondělí 5.7.

Terka, 7.7.2021

Pondělí nám začalo výbornou snídaní. Naše kuchařky a kuchař přes noc totiž napekli koláče a perníky. Celý den pak malí i velcí hráli etapové hry během kterých se připravovali na boj s temnými álfy.

Pokračování článku...

Neděle 4.7.

Terka, 6.7.2021

V neděli ráno hned po probuzení byli naši táborníci uvedeni do letošní celotáborové hry. Jsme vikingové a zaútočila na nás skupina temných álfů. Setkání s těmito álfy nám poslužilo jako první táborová rozcvička. Dopoledne se pak všichni táborníci seznámili s táborovým řádem a dozěvděli se vše potřebné o chodu tábora. 

Pokračování článku...

Sobota 3.7.

Terka, 5.7.2021

Děti z velkého oddílu od rána společně s vedoucími připravovaly tábor na příjezd malých dětí. Tábor byl částečně postaven už od minulého víkendu, ale přeci jen nám ještě hodně práce zbývalo – bylo potřeba například sestavit malým dětem postele z prken, aby se mohly po příjezdu snadno ubytovat.

Pokračování článku...