Plantážníci

Archiv článků

16.7. - 10. den

Buchy, 1.8.2018

Je jasné, že abychom dokázali včas zastavit Jacoba Hoyta, budeme se muset v našem snažení rozdělit. Proto se dnes dopoledne malí vydali zachránit agenta – informátora, kterého viděli uprchnout ve videu předevčírem, a starší agenti se zatím věnovali luštění šifer, které ukořistili včera. K záchraně informátora bylo nutné projít okruh územím střeženým Hoytovými žoldáky, kteří agenty napadali ze zálohy a snažili se jim vytahovat šátky zastrčené za opaskem. Malí ale bojovali statečně a z každého napadení vyšli jako vítězové. Poté, co zachránili informátora, jej ale museli dovést ještě zpátky, aniž by přišel o šátek. Největší bodové ohodnocení získali ti, kteří měli v průběhu mise nejmenší ztráty.

Pokračování článku...

15.7. - 9. den

Buchy, 17.7.2018

Dnešním dnem doopravdy začalo naše tažení proti Jacobu Hoytovi. Dozvěděli jsme se, že v lesích operuje síť jeho informátorů, kteří si vyměňují zašifrované vzkazy. Úkolem dětí – agentů bylo chytat informátory představované vedoucími a porážet je v boji o vytažení šátku zastrčeného za kalhotami. Ti, kteří byli úspěšní, získali tajnou zprávu. Zprávy rychlejších vedoucích byly zašifrované méně důkladně, než zprávy hlídané těmi línějšími – to agenty motivovalo pouštět se do náročnějších soubojů, kde ale i tak často vítězili. Změnou oproti klasickým psancům bylo, že pro ty, kteří přišli o všechny životy, hra nekončila – po cca. deseti minutách se opět vraceli do hry, tentokrát ale s jinou zprávou. Starší zprávy už pak nešlo znovu získat, a tak museli být agenti alespoň trochu úspěšní v každém kole.

Pokračování článku...

14.7. - 8. den

Buchy, 17.7.2018

Dnešek byl pro nás už od rána mimořádný. Hned po snídani přišel z hlavního štábu rozkaz odebrat se do lesa u Třenické hory, kde se rekruti měli podrobit komplexní zkoušce. V lese byl vytyčený okruh se stanovišti, kde museli prokázat úspěšné zvládnutí nejrůznějších dovednosti – nepozorovaně se plížit porostem, prolézt komplikovanou sítí laserů bez dotyku, létajícím talířem shazovat plechovky, přenést společnými silami jednoho z členů týmu a přejít po slackline. Některé disciplíny už rekruti znali z dřívějších fází výcviku, jiné viděli poprvé, ale se všemi se vypořádali se ctí.

Pokračování článku...

13.7. - 7.den

Buchy, 17.7.2018

Je tady zlověstný pátek třináctého. Předem řeknu, že se nikomu nic zlého nestalo. Hned po snídani jsme dětem kontrolovali kufry a ujistili se, že mají po týdnu tábora odpovídající hromady špinavého prádla. Potom jsme je nahnali do naší nové koupelny a umyli je. Čistí táborníci se pak učili o různých typech ohnišť a bezpečnosti při práci s nimi. Současně s kroužkem ohňů probíhalo pleténí náramků z bavlnek – letos mu propadli i mnozí vedoucí.

Pokračování článku...

12.7. - 6. den

Buchy, 15.7.2018

Dnešní den jsme věnovali převážně výcviku špionáže. Velcí dostali za úkol sledovat tábor a nebýt při tom viděni. Utábořili se v lese a postupně posílali do tábora zvědy, kteří si zapisovali, co se v táboře děje. Aby bylo co zapisovat, děly s v táboře zvláštní věci – vedoucí tančili na náměstí, místo vlajky visela na stožáru podprsenka a balónky, konal se koncert na hrnce… Malí mezitím nacvičovali, jak si hlídat rukojmí. To spočívalo v tom, že měli na noze přivázaný balónek, který jim při chození po táboře nesměl prasknout. Rekruti brzy přišli na to, že k lepšímu umístění jim pomůže, když budou praskat balónky ostatních týmů, takže se etapa místy měnila v bitvu.

Pokračování článku...

11.7. - 5. den

Buchy, 13.7.2018

K obědu jsme měli sekanou s bramborovou kaší. Během oběda sužoval náš tábor déšť, který se protáhl i přes odpoledne. Naštěstí do jídelny ani do stanů neprší, a tak mohli všichni odpočívat v suchu.

Pokračování článku...

10.7. - 4. den

Buchy, 13.7.2018

Dnes v noci došlo k přepadu tábora ze strany maskovaných vedoucích. Naši agenti sice nedokázali ubránit vlajku Titána, kterou jsme před večerkou vyvěsili, ale hlídka vzorně vyhlásila poplach a skoro celý tábor se vzbudil. Po regulérním budíčku, snídani a nástupu se velcí vydali pro dřevo a kopat odvodňovací žlábek okolo sklípku, aby nás déšť nepřipravil o jídlo. Pro malé pokračoval bojový výcvik – i oni byli vytrvalejší, než jsme čekali. Po obědě přišel déšť, což ale našemu programu nijak nevadilo. Správný agent musí v případě potřeby umět odvést pozornost, nebo si získat publikum nějakým zábavným kouskem. Proto jsme na večer naplánovali talentovou soutěž a odpoledne jsme věnovali přípravě.

Pokračování článku...

9.7. - 3. den

Buchy, 11.7.2018

Dnešní den se opět nesl převážně ve znamení výcviku tajných agentů. Velcí ráno dokončovali bojový výcvik, který včera nestihli – například v pokusech o co nejdelší nepřerušenou sérii úderů do boxovacího pytle projevili daleko větší výdrž, než jsme čekali. Pak došlo na kroužek šifer (správný špion musí být zběhlý v utajené komunikaci) a ohňů (přežití v přírodě je rovněž důležitou součástí výcviku). Malí se mezitím učili správně postavit podsadový stan a napnout na něm plachtu. Také se učili, jak se zorientovat v přírodě.

Pokračování článku...

8.7. - 2. den

Buchy, 10.7.2018

Co M slíbila, to také splnila. Hned po budíčku musí naši budoucí agenti řešit nečekanou situaci. V táboře není jídlo k snídani – musí si ho tedy opatřít. Naštěstí jsou v táboře indicie, které jim v tom pomohou. Samotné místo úkrytu snídaně je ale chráněno bezpečnostním systémem, který vyžaduje spolupráci velkých a malých – například lanové překážky – lasery, mezi kterými se velcí už nedokážou protáhnout. Etapa končí návratem do tábora s tvarohovým koláčem, který jsme v noci upekli.

Pokračování článku...

7.7. - 1.den

Buchy, 10.7.2018

Zatímco pro mnohé vedoucí už tábor týden funguje, většina dětí dorazí teprve dnes. Po snídani se proto pouštíme do posledních dodělávek a úklidu. I když příjezd byl plánován na jedenáctou, tak už před desátou doráží první nedočkaví táborníci. 

Pokračování článku...