Plantážníci

Odjezd dětí a bourání tábora v Týčku

Terka, 16.7.2021

Milí rodiče,

neustále sledujeme předpovědi počasí, ale ty se pořád mění, a dokonce každý zdroj ukazuje úplně jiné informace. Vypadá to, že pravděpodobně bude v noci na zítřek i zítra v průběhu dne snad jen lehce pršet. Očekáváme přeháňky podobné jako v posledních dnech. Rozhodli jsme se, že odjezd dětí z tábora bude vypadat následovně:

Všechny děti Vám začneme předávat zítra od 9 hodin ráno do odpoledne. V neděli už na louce nebude nikdo zůstávat.

Na původní místo není možné dojet autem, parkovat tedy můžete podélně na silnici mezi Třenicí a Týčkem, kterou pro tyto účely na zítřek uzavřeme. Na místě Vás navedou manželé Landovi, kteří budou řídit dopravu.

Žádáme všechny, kdo jen trochu můžou, aby nám pomohli s bouráním a nakládáním tábora. Bez Vaší pomoci to zítra nezvládneme a další den využití náklaďáků a traktorů na místě by se výrazně prodražil a zkomplikoval. Můžete přijet v 9 hodin ráno, převzít si zdravotní dokumentaci dítěte a pak nám na místě pomáhat, dokud budete moct. Oběd si prosím vemte s sebou, pro děti budeme mít k obědu obložené chleby, protože vařit už nebude možné.

Na louce budeme vše nakládat od 9:30 do odpoledne/večera. Záleží, kolik nás na to bude a jak nám to půjde od ruky. K dispozici budeme mít v průběhu dne traktor s valníkem, který bude vše odvážet z louky a následně pak z valníku vše přeskládáme na náklaďáky.

Starší děti nám prosím neodvážejte pryč hned ráno, protože budeme potřebovat jejich pomoc. Pokud tedy nemůžete zůstat a nakládat s námi, přijeďte si pro starší děti až odpoledne.

Doufáme, že se nám podaří vše během soboty zbourat (začínáme bourat už dnes) a naložit na náklaďáky. Vykládání na Mořině bude probíhat v neděli od rána (přesný čas upřesníme). Opět prosíme o pomoc rodičů i starších dětí.

Pokud někdo máte doma kárku na převážení věcí přes louku (stačí úplně obyčejná jako jste viděli při předávání dětí), vemte ji prosím s sebou nebo se případně ozvěte, jestli ji může někdo z nás dnes někde vyzvednout a půjčit si ji. Máme tu teď jen dvě.

Stále platí, že by nám hodně pomohlo, kdyby někdo z Vás mohl část věcí odvézt na Mořinu například v dodávce. Pokud ji někdo máte k dispozici, ozvěte se.

Prosíme, abyste do tábora přicházeli otestovaní/očkování na covid. Není už naší povinností kontrolovat potvrzení, ale buďme prosím ohleduplní vůči dalším rodičům a dětem. V případě potřeby máme antigenní testy k dispozici na místě.

Pokud byste měli kamarády nebo známé, kteří by rádi se zítřejším bouráním pomohli, zkuste je oslovit. Už se nám pár dobrovolníků z řad našich kamarádů ozvalo.

I přes nepřízeň počasí jsme si my i děti tábor moc užili. Teď už zbývá jen to dotáhnout do konce. Věřím, že i následující víkend společně zvládneme!

S pozdravem,

Tereza Pelikánová a další vedoucí