Plantážníci

7.den - 6.7.

Buchy, 6.7.2013

Máme za sebou první den víkendu s rodiči a přáteli střediska. Hned po snídani jsme si zopakovali tradiční psance, které jsme hráli i včera, ale tentokrát s přispěním našeho nového nejstaršího oddílu.

Po zdárném polapení všech psanců jsme si zahráli hru zvanou Hudry hudry. Týmy hráčů musely vybrat jednoho svého člena, zavázat mu oči, do rukou mu dát klacek a navigovat ho, dokud se mu nepodaří dojít ke kůlu a shodit ešus, který na něm visel. Následovala krátká přestávka, po které jsme se vrátili k loňské závěrečné etapě – Blanickým rytířům. Šlo o bitvu nevídaných rozměrů, vedenou papírovými koulemi.

Dnešní oběd překonal veškerá očekávání. Naše skvělé kuchařky nám totiž připravily vynikající svíčkovou. Takto posilněni jsme hravě zvládli další dvě etapy CTH – rýžování zlatých valounů na louce (včetně všech úředních náležitostí a povolení k těžbě) a luštění Rosettské desky.

Večer jsme věnovali sportu – softballu, volejbalu a itálii. Den se pomalu blíží ke konci u táboráku, a tak se loučíme… Dobrou noc