Plantážníci

14. den - 13.7.

Ondřej Pokorný, 19.7.2013

Konec. Už v sobotu ráno se probouzíme do polorozbořeného tábora. Cíl dnešního dne je jasný…je to smutné a skličující, ale není jiné východisko, děti dnes v poledne odjíždí.

Čtrnáct dní tábora a víc než půl roku příprav je za námi. Spolu s dětmi bouráme další táborové stavby – zbytek stanů, koupelnu, stín… Chvilku před dvanáctou polední dostáváme hlášení, že autobus sjíždí z dálnice a za chvilku je na parkovišti. Děti fasují svačinu na cestu domů, bagáž nakládáme do aut a vyrážíme na parkoviště ke Strži. Nastává dojemná chvíle loučení, mnohé děti, ale i vedoucí neskrývají dojetí a kanou jim slzy. Ufňukané výrazy jsou paradoxně důkazem toho, že se většině dítek tábor líbil a nejradši by se doma jen otočili, pozdravili rodiče a vanu a vrátili se zpět a celé si to dali ještě jednou.

Nedá se nic dělat, děti odjíždí, vedoucí utíkají za autobusem a mávají…

V polorozbořeném táboře je bez dětí až strašidelný klid, zůstali jen vedoucí a pár starších dětí jako vítaná výpomoc. Do práce se nám moc nechce, ale do večera srovnáme celý tábor se zemí, zbyla jen jedna jídelna na přespání a jeden záchod na…
Děti dorazili v pořádku domu a byly předány rodičům.

V neděli brzy ráno přijíždí první náklaďák a za chvilku druhý. Na louce končíme kolem poledne a šlus – definitivní konec letošního tábora…louka zůstala prázdná a už jen světlé čtverce trávy připomínají stany.
Vykládání materiálu do skladu trvalo ještě slušnou chvilku a k domovům se rozjíždíme kolem půl sedmé večer…dobrou noc.

P.S.: už máme nástin příští CTH…za chvilku jsou Vánoce a od Vánoc je to do dalšího tábora co by ešusem dohodil:-) DÍKY VŠEM!