Plantážníci

13. den - 12.7.

Buchy, 17.7.2013

A je to tady. Poslední normální táborový den. Některé děti už si balí a těší se domů, jiné by s námi nejradši ještě zůstaly. To bohužel nemůžeme zařídit, a tak nezbývá, než dohrát poslední dvě etapy CTH a začít se chystat na odjezd.

První z řečených etap byla Přeprava vody na planetu. Jeden člen každého oddílu byl zvolen jako navigátor, zbytek si zavázal oči, do rukou dostal ešus a vydal se přes táborovou louku pro naběračku vody. Navigátor mu měl usnadnit návrat vyvoláváním určeného signálu, Čopek, který vydával vodu, zase pískal na píšťalku. Zvítězil oddíl, který první naplnil láhev.

Jen co skončilo bloudění po měsíční krajině, vrátili jsme se na Zemi, konkrétně do Afriky, abychom si zahráli etapu Obchod s domorodci z CTH Do nitra černého kontinentu z roku 2011. Oddíly dostaly nákupní seznam – jedna rohož, jeden banán, a tak dále, a něco málo domorodých peněz. Takto vybaveni se vydali za domorodými obchodníky sídlícími různě po táboře. Nebylo to však úplně jednoduché – ne každý obchodník chtěl peníze, někteří upřednostňovali výměnný obchod, a tak zakrátko po táboře běhaly skupinky, hledající roh nosorožce, aby ho vyměnily za tygří kůži, za kterou dostanou sloní kel… A kdo vlastně chtěl ten sloní kel (Nebojte se, žádné zvíře nebylo zraněno – veškeré zboží bylo zastoupeno papírky)?

I v tomto chaosu se naši táborníci nakonec zorientovali, a tak nezbývalo, než se naobědvat a začít připravovat závěrečný slavnostní táborový oheň. Ten proběhl dle očekávání, vyhlásili jsme vítěze CTH, Lager cupu, i soutěže v úklidu stanů. Začíná poslední noc na táboře, a ať už ji skauti tráví hrami, zpíváním u táboráku nebo poctivým spánkem, vědí, že zítra se jede domů… Dobrou noc