Plantážníci

12. den - 11.7.

Buchy, 12.7.2013

Jen co se oči tábornictva rozlepily, byl jeho duch zbystřen příjezdem krajské hygieny. Kontrola proběhla bez jediného problému, kontrolorky byly dokonce nadšeny uklizenými stany našich dětí, a dokonce se zapojily do jedné z etap.

Jednalo se o etapu Asterix v Římě a děti v ní měly za úkol sbírat razítka od úředníků rozmístěých po táborové louce. To ale nebylo všechno, úředníci požadovali splnění úkolů jako předvést vánoční stromeček, zazpívat koledu a nebo se trefit papírovou koulí do kůlu.

V etapě z CTH Cesta kolem světa jsme podrobili čich mladších oddílů zkoušce. Se zavázanýma očima musely děti poznat koření z nejrůznějších koutů země. Velké oddíly místo této etapy zažily Boj o život. V této etapě z CTH Lovci mamutů (Stará Huť 2004) museli pronášet životy (barevné papírky) na určené místo v lese střežené vedoucími, kteří je vybíjeli papírovými koulemi.

Po poledním klidu jsme sehráli poslední čtyři zápasy Lager Cupu. Vítězem se stal VfB Hübschmann, detailní výsledky brzy zveřejníme.

Čas mezi večeří a večerkou jsme si zpříjemnili představením našeho improvizovaného divadelního spolku s názvem Pohádka o jezdci Františkovi. Tento epický příběh s dalekosáhlým morálním i duchovním přesahem zanechal v duších obecenstva mnohé silné dojmy. Po posledním potlesku už se kulturně nasycené publikum chystalo spát. Dobrou noc…