Plantážníci

Žďárské vrchy - vandr pro starší oddíl

Začátek: 24.8.2015, 7:00
Konec: 27.8.2015, 15:00

Odjezd

vlakem z Prahy hl. n. ? v pondělí 24. 8. v 07:51

Sraz

nejpozději v 07:30 na nádraží u pokladen

Co s sebou

dostatek jídla na celé tři dny (množství s rozvahou; možná bude příležitost jídlo dokoupit, ale nezaručuji), pitnou vodu; pláštěnku, náhradní oblečení a pevné boty; šátek; karimatka, spacák; ešus, hrneček, nožík; hygienické potřeby; peníze na cestu 400 Kč + přiměřené kapesné.
Neberte si s sebou žádné zbytečnosti, které by vás zatěžovaly, čeká nás poměrně dlouhá trasa.

Program

Po příjezdu vlakem vyrazíme z Poličky západním směrem vstříc hlubokým lesům Žďárských vrchů. Předpokládám, že bychom k večeru mohli mít v nohách nějakých 15 – 20 km a mohli se tak octnout v malé osadě s kempem ležící na úpatí nejvyššího vrcholu Žďárských vrchů. (Osobně bych byl raději, kdybychom mohli přespat ve volné přírodě, sužuje mne ale fakt, že momentálně platí zákaz rozdělávání ohně, nehledě na to, že se budeme nacházet v CHKO. Přesto, pokud bychom našli nějaké tábořiště či zříceninu ve vhodné poloze, nechávám této otázce velkou rezervu a jsem ochoten řešit tento problém operativně.

Druhý den zahájíme výstupem na již zmíněný vrch Devět skal a poté se budeme dál probíjet centrální částí Žďárských vrchů směrem k největšímu rybníku Českomoravské vrchoviny, Velkému Dářku, v jehož blízkosti plánuji další nocleh.

Třetí až čtvrtý den budeme směřovat do Přibyslavi nebo Havlíčkovy Borové, kde bude naše putování končit.

Plán trasy je do jisté míry také operativní, záleží na tom, jak rychle budeme postupovat. V celé oblasti jsou však dobře značené cesty a možnost přenocovat v kempech.

Po cestě nás čeká spousta krásných výhledů, mnohé přírodní zajímavosti, např. rašeliniště, skalní útvary, prameny řek? V průběhu trasy bude také prostor na různé zábavné i nezábavné, jiné i nejiné hry.

Ještě ohledně přenocování, domluvte se mezi sebou, zda brát stany, nechávám to na vás.

Doufám, že se dostavíte v co nejhojnějším počtu (alespoň ti, kteří neumřeli při čtení této zprávy).

Těším se na vás
P. S.: Doufám, že nikdo nepřijde na sraz v domnění.

Návrat

Buď ve středu v 17:57 či v 19:57, nebo ve čtvrtek v 13:57 či 15:57

Kontakt: Matěj ? 773 979 029