Plantážníci

Středa 10.7.

Buchy, 11.7.2019

Po včerejším útěku od zlobrů potkaly naše hobity příznivější okolnosti. Dnes dopoledne totiž našli zlobří poklad. Týmy se rozdělily na dvě části, z nichž jedna kopala díru (zprůchodňovala podzemní tunely) a druhá hledala kartičky v bludišti z provazů (vyproštovala zakopané poklady). Velcí zatím doháněli včerejší etapu s útěkem.

K obědu jsme měli sekanou s bramborami, po které se hned zaprášilo. Po poledním klidu jsme dokončili dopolední etapu a později odpoledne jsme se vydali do lesa (Roklinky), abychom dešifrovali mapu k zadnímu vchodu do Osamělé hory, kterou v neděli přinesl Gandalf na snídani. Na tak složitý úkol museli obejít sedm elfích mudrců schovaných v lese. Cestu k nim jim vedly barevné fáborky. Každý mudrc jim pomohl přečíst jeden konkrétní díl mapy označený runou, kterou si děti musely pamatovat. Aby toho nebylo málo, po lese se pohybovala záhadná bytost, která nemá ráda vetřelce a snažila se je z lesa vyhnat. Nakonec se ale všem podařilo přečíst celou mapu. Bohužel, instrukce na ní jsou psané starodávnými runami, které teď neumíme přečíst.

Po návratu do tábora jsme povečeřeli chleba se sýrovou pomazánkou a zeleninu. Malí se pomalu odebrali spát a velcí šli zpívat a hrát na kytaru do teepee.