Plantážníci

Sobota 6.7.

Terka, 6.7.2019

Dnešní den začal pro vedoucí našeho tábora i velký oddíl finální přípravou tábořiště pro příjezd zbytku osazenstva – malý oddíl. Od rána jsme pracovali na posledních úpravách táborových staveb a promýšleli, jak zorganizujeme příjezd všech 44 dětí a jejich rodičů. V kuchyni mezitím připravovali oběd z více než 20 kg masa.

Někteří rodiče nám přípravy poněkud zkomplikovali, když přijeli skoro o dvě hodiny dříve, než bylo v pokynech, ale i tak jsme vše zvládli. Po příjezdu na ně čekalo několik stanovišť, která museli projít, aby bylo jejich dítě na tábor přijato. Nejdříve je uvítaly slečny z velkého oddílu u příjezdu na louku. Následně museli nechat své děti zkontrolovat, zda nemají vši a předat všechny potřebné dokumenty, aby se konečně dostali ke stanům a mohli svým dětem pomoci sestavit postel z prkýnek. Mnozí rodiče nezůstali jen u postelí a připravili dětem ve stanech různé poličky, kapsáře a další vylepšení.

Mezitím byl vyhlášen oběd, na který byli přizváni všichni přítomní. Opět jsme si pochutnali na vývarové polévce a kuřeti na paprice s rýží. Po obědě měli rodiče ještě možnost se rozloučit se svými dětmi a ke konci poledního klidu už v táboře byli jen vedoucí a děti. Program tedy mohl začít. Děti se spontánně seznamovaly už během poledního klidu. Po svačině pak následovalo tradiční povinné seznámení s táborovým řádem a procházky po tábořišti, při kterých oddíloví vedoucí názorně ukázali dětem, co kde v táboře najdou, kam smí chodit a kam zase chodit nesmí. Následovaly seznamovací hry a příprava slavnostního táborového ohně.

Po večeři jsme si vyzkoušeli první večerní nástup a vydali se už ve střediskových tričkách a se skautskými šátky k ohništi. Poslové z řad dětí z velkého oddílu zapálili oheň, u kterého jsme pak všichni společně zpívali za doprovodu kytary. Všichni očekávali zahájení letošní celotáborové hry, které ovšem zatím nepřišlo – pokojně jsme uložili děti ke spánku.
Fotografie budeme ukládat na www.facebook.com/….plantaznici