Plantážníci

Neděle 7.7.

Buchy, 8.7.2019

Ti, kdo včera čekali na zahájení celotáborové hry, se dnes konečně dočkali. Po budíčku a čištění zubů (v neděli jsme bez rozcvičky) šli všichni na snídani, kde na ně ale čekal jen chleba se solí a voda. Aby těch podivností nebylo málo, uprostřed jídelny seděl jeden ze starších táborníků v saku. Zakrátko se ozvalo zaklepání na dveře: „Fili a Kili, k vašim službám“ „Bilbo Pytlík, k vašim“, odpověděl obyvatel jídelny, která se dnes stala hobití norou. Postupně přicházeli další trpaslíci a Bilbo jim nosil koláče a další dobroty – nakonec se dostalo i na naše táborníky – ostatní hobity.

Posledními příchozími byli Thorin Pavéza a čaroděj Gandalf, který nám vysvětlil, že trpaslíci vyrážejí na výpravu, jejíž cílem je proniknout do nitra Osamělé hory a znovuzískat starý trpasličí poklad střežený drakem Šmakem. Naši hobiti se rozhodli, že se této výpravy také zúčastní. Během dopoledne měli prostor se realizovat při utváření své hobití identity – vybírali si jména rodů, vymýšleli pokřiky a připravovali si trička na batikování.

Kolem oběda krátce zapršelo, což nám ale nijak nebránilo pochutnat si na rajské polévce se zvířátky a rizotu. Po poledním klidu přišel čas na první etapu CTH – táborníci si musel sbalit na výpravu. Tento složitý proces měl několik fází. Nejprve si sestavili seznam věcí, které mají doma (běhat do lesa a po paměti sestavit seznam věcí z lístků pověšených na stromech), potom z nich vybrat, co potřebují s sebou a nakonec dokoupit, co jim ještě chybí. Na to ale potřebovali peníze, které si museli nějak vydělat. Pracovních příležitostí se v táboře našlo víc – například umýt vedoucím ešusy a nebo namalovat obrázek.

K večeři jsme měli chleby s pažitkovou pomazánkou a po večeři malí poslouchali první kapitolu Hobita na dobrou noc a velcí hráli hry u ohně v teepee.