Plantážníci

9.7. - 3. den

Buchy, 11.7.2018

Dnešní den se opět nesl převážně ve znamení výcviku tajných agentů. Velcí ráno dokončovali bojový výcvik, který včera nestihli – například v pokusech o co nejdelší nepřerušenou sérii úderů do boxovacího pytle projevili daleko větší výdrž, než jsme čekali. Pak došlo na kroužek šifer (správný špion musí být zběhlý v utajené komunikaci) a ohňů (přežití v přírodě je rovněž důležitou součástí výcviku). Malí se mezitím učili správně postavit podsadový stan a napnout na něm plachtu. Také se učili, jak se zorientovat v přírodě.

Kolem poledne se nám dostalo návštěvy z krajské hygienické stanice. Jistě vás potěší, že jsme obstáli a nemusíme tábor zavřít. Nejvíce návštěvu zaujala naše nová polní kuchyně, kde zrovna vznikal oběd – bramborové knedlíky se zelím a s uzeným masem. Po poledním klidu jsme pokračovali ve výcviku. Šlo o stejný program jako včera, ale účastníci se prohodili – malí se učili bojovým uměním a velcí bojovali o vlajku.

K večeři jsme měli párky v rohlíku, po kterých se okamžitě zaprášilo. Po vyhlášení výsledků CTH v Titan baru jsme se vyběhli protáhnout na louku pod vedením Kamily, která nás naučila kterak zdraviti slunce. Potom už jsme začali směrovat děti do stanů. Ještě před spaním jsme si ale letos poprvé zazpívali naši táborovou ukolébavku, kterou vloni složil Matěj. S posledními tóny odešli malí spát…