Plantážníci

7.7. - 1.den

Buchy, 10.7.2018

Zatímco pro mnohé vedoucí už tábor týden funguje, většina dětí dorazí teprve dnes. Po snídani se proto pouštíme do posledních dodělávek a úklidu. I když příjezd byl plánován na jedenáctou, tak už před desátou doráží první nedočkaví táborníci. 

Rodiče, kteří si je přivezli, jim pomáhají vybalit kufry a najít v monumentální hromadě prkýnek vedle jídelny dost materiálu na postel. Když zazní volání k obědu, většina dětí už spokojeně bydlí. Jako drobnou kompenzaci za zrušení autobusové dopravy na tábor připravily naše kuchařky i pro rodiče kuře na paprice, za které sklidily mnoho pochval. 

Během poledního klidu se rodiče vytratili a pro děti tím doopravdy začal tábor. Nejprve jsme je důkladně proškolili o tom, jak se v táboře chovat s ohledem na bezpečnost sebe, ale i vedoucích a táborového vybavení. Pak malí vyrazili na krátkou procházku po táboře a okolí a velcí připravovali zahajovací táborový oheň. Tou dobou se vrátili i velcí, kteří na táboře byli i první týden, a den předtím odešli na vandr do Bzové a na Točník.

U táborového ohně se odehrál prolog naší celotáborové hry Titan – Tajná Informační Taktická AgeNtura. Šéfové této organizace, M a Z, společně s vedoucím technologického vývoje O, táborníkům prozradili, že skautský tábor je jen zástěrka pro výcvik elitních agentů, který započne hned zítra.