Plantážníci

16.7. - 10. den

Buchy, 1.8.2018

Je jasné, že abychom dokázali včas zastavit Jacoba Hoyta, budeme se muset v našem snažení rozdělit. Proto se dnes dopoledne malí vydali zachránit agenta – informátora, kterého viděli uprchnout ve videu předevčírem, a starší agenti se zatím věnovali luštění šifer, které ukořistili včera. K záchraně informátora bylo nutné projít okruh územím střeženým Hoytovými žoldáky, kteří agenty napadali ze zálohy a snažili se jim vytahovat šátky zastrčené za opaskem. Malí ale bojovali statečně a z každého napadení vyšli jako vítězové. Poté, co zachránili informátora, jej ale museli dovést ještě zpátky, aniž by přišel o šátek. Největší bodové ohodnocení získali ti, kteří měli v průběhu mise nejmenší ztráty.

Malí během poledního klidu vyluštili svoje šifry, takže jsme si odpoledne mohli říct, co jsme zjistili o Hoytově organizaci. Nutno říci, že se nejedná o dobré zprávy, jeho zločinná síť sahá snad úplně všude – od obchodu s drogami a alkoholem až po vývoj biologických zbraní, jako je ta, která zasáhla i náš tábor. Zdá se, že má dokonce i vlastní armádu. Malí nemeškali a ihned se pustili do sabotáže obchodu s alkoholem, aby Hoyta připravili o hlavní zdroj financí. Každý tým měl svou základnu, ve které se nacházel odměrný válec a lavor s vodou. Úkolem bylo nabírat do kelímků vodu z lavorů ostatních týmů a co nejdříve naplnit odměrný válec ve své základně. Týmy si mohly „ukradenou“ vodu z kelímků navzájem vylévat.

Velcí mezitím chystali dřevo, abychom si k večeři mohli opéct buřty. Kvůli dešti, který začal v tu nejméně vhodnou chvíli, jsme ale opékání museli provádět na turnusy v teepee. Nakonec se ale všichni úspěšně najedli.

Déšť neustával ani po večeři, a tak jsme si pro děti připravili menší překvapení. Malí zůstali v teepee, kde se hrálo na kytary a zpívalo. Velké jsme pozvali do našeho improvizovaného kina, kde jsme jim promítli instruktážní film o likvidaci mafiánské organizace (Pomsta Růžového pantera). Naše kuchařky šly tak daleko, že jim připravily i domácí popcorn. Těžko říci, které z těchto zpestření uvítali táborníci víc. Se závěrečnými titulky pak přišel i čas vyčistit si zuby a jít spát…