Plantážníci

14.7. - 8. den

Buchy, 17.7.2018

Dnešek byl pro nás už od rána mimořádný. Hned po snídani přišel z hlavního štábu rozkaz odebrat se do lesa u Třenické hory, kde se rekruti měli podrobit komplexní zkoušce. V lese byl vytyčený okruh se stanovišti, kde museli prokázat úspěšné zvládnutí nejrůznějších dovednosti – nepozorovaně se plížit porostem, prolézt komplikovanou sítí laserů bez dotyku, létajícím talířem shazovat plechovky, přenést společnými silami jednoho z členů týmu a přejít po slackline. Některé disciplíny už rekruti znali z dřívějších fází výcviku, jiné viděli poprvé, ale se všemi se vypořádali se ctí.

Konec zkoušky vyšel skoro přesně na oběd. Před návratem do tábora se ale mělo konat ještě vyhodnocení dopolední zkoušky, které ale přerušil zvuk sirén (trombón). V táboře naši rekruti zjistili, že došlo k útoku biologickou zbraní a všichni vedoucí teď mají bledé obličeje a chovají se podivně a letargicky. Ze zápisků, které našli, zjistili, že situace je ještě horší, než se zdá – vedoucí zemřou, pokud jim včas nebude podán lék. Ten naštěstí rychle našli a aplikovali. Ani to však ještě nebyl konec – než lék zabere, může to trvat i několik hodin a nakažení se do té doby nesmí zdržovat na slunci. To pro nezasažené osazenstvo tábora znamenalo, že se musí postarat jak o chod tábora, tak i o letargické vedoucí, kteří se občas odbelhali třeba doprostřed táborového náměstí.

Rekruti se o tábor postarali na jedničku, a když k večeru lék konečně zafungoval, mohli jsme vyhodnotit situaci. Zjistili jsme, že biologická zbraň zasáhla všechna centra Titána, to naše ale bylo jediné, které útoku odolalo – a to jen díky šťastné náhodě a pohotovému zásahu našich rekrutů. Proto naše vedení rozhodlo, že budou povýšeni na plnohodnotné agenty (dostali i své vlastní průkazy) a jejich první misí bude vypořádat se s původcem útoku. Jak jsme zjistili, současně s útokem se na internetu objevila dvě videa. V prvním se představuje jakýsi Jacob Hoyt, nebezpečný zločinec, který se rozhodl vyhladit lidstvo pomocí smrtonosného viru, kterým jsme byli zasaženi. Druhé video je už určeno přímo nám – Hoyt zajal dva z našich agentů. Jednomu z nich se podařilo utéct a brzy bude našim úkolem ho zachránit. Druhý bohužel takové štěstí neměl. Na náš protiútok ale bude čas až zítra – teď se musíme hlavně pořádně vyspat.