Plantážníci

13.7. - 7.den

Buchy, 17.7.2018

Je tady zlověstný pátek třináctého. Předem řeknu, že se nikomu nic zlého nestalo. Hned po snídani jsme dětem kontrolovali kufry a ujistili se, že mají po týdnu tábora odpovídající hromady špinavého prádla. Potom jsme je nahnali do naší nové koupelny a umyli je. Čistí táborníci se pak učili o různých typech ohnišť a bezpečnosti při práci s nimi. Současně s kroužkem ohňů probíhalo pleténí náramků z bavlnek – letos mu propadli i mnozí vedoucí.

Po obědě už byl zase čas na výcvik – tentokrát se jednalo o střelbu a hod granátem. Na jednom stanovišti jsme rekruty vybavili vodními pistolemi a vodními bombami, kterými se navzájem vybíjeli. Vzhledem ke spalujícímu žáru slunce všichni uvítali ochlazení. Druhé stanoviště sloužilo k výcviku střelby papírovou koulí na pohyblivý cíl – zpoza stromů vyskakovali vedoucí, které museli rekruti zasahovat. U malých i velkých musíme ocenit přesnost, i když zásahů do hlavy mohlo být méně.

Po večeři probíhalo všechno jako obvykle. Noc ale byla, alespoň pro malé, zajímavější – připravili jsme si pro ně cvičnou infiltraci do nepřátelského území. Okolo půlnoci jsme je probudili a vyslali do lesa. První část cesty byla sledována kamerami, takže nemohli používat baterky. Místo nich jim posloužila chemická světla na stromech. Na druhé části cesty byly pro změnu senzory hluku, a tak museli být naprosto zticha. Měli už ale baterky, pomocí kterých hledali lesklé destičky, kterými byla vyznačená cesta. Nakonec se všichni vrátili do tábora bez jakékoliv újmy a mohli se odebrat do postelí…