Plantážníci

11.7. - 5. den

Buchy, 13.7.2018

K obědu jsme měli sekanou s bramborovou kaší. Během oběda sužoval náš tábor déšť, který se protáhl i přes odpoledne. Naštěstí do jídelny ani do stanů neprší, a tak mohli všichni odpočívat v suchu.

Dnešního rána jsme vstávali o něco později, než obvykle – protáhnuvší se talentová soutěž si vyžádala velkou část sil našeho tábornictva, a tak jsme jim dali dostatek času k odpočinku. Po snídani už ale nastal čas na důležitou část výcviku agentů – jedy. Správný agent musí umět rozpoznávat jedy a symptomy otravy a také je léčit. A jak lépe to agenta naučit, než tím, že ho otrávíme a necháme jeho tým, aby našel protijed? Jedy byly samozřejmě „jen jako“ – jednalo se o lentilky a otrávení pak dostali papírek se seznamem symptomů, které musí předvádět. Do detailů zabíhat nebudu – konkrétní postupy léčení se lišily pro velké a malé a byly velmi komplikované. Rekruti si při hře důkladně procvičili jak hlavy, tak nohy.

Později odpoledne se počasí umoudřilo, a tak jsme až do večeře mohli hrát míčové hry – malí kopanou, přehazovanou a vybíjenou, velcí Itálii. Projevili dokonce přání změřit své síly s vedoucími, a my jsme tomuto přání vyhověli. Ze začátku jsme měli jasnou převahu, ale po hodině a půl hraní nás velcí začali dohánět a nakonec nás i předehnali. Nezbývá, než vzdát hold síle mládí a příště se víc snažit. Pak už jen večeře, chvíle volna a večerka…